Jak poprawić zdolność kredytową? Wypróbuj 5 trików!

Decydując się na zaciągnięcie kredytu, musimy mieć zdolność kredytową, jeśli nie będziemy dla banku wiarygodni niestety nasz wniosek zostanie odrzucony. Nie dostaniemy pożyczki, gdy mamy złą historię kredytową, czy figurujemy na czarnej liście dłużników. Jeśli jednak jedyną przeszkodą jest to, że nie zarabiamy dostatecznie dużo, jest kilka sposobów na poprawę swojej zdolności kredytowej.

Współkredytobiorca

Jeżeli zależy nam na tym, aby otrzymać dodatkowe pieniądze, ale nie posiadamy zdolności kredytowej, dobrym rozwiązaniem będzie poproszenie najbliższej osoby o to, aby wnioskowała z nami o kredyt. Najlepiej jak będzie to krewny lub partner, z którym mieszkamy. W tym wypadku kredyt mogą dostać nawet bezrobotni.

Konsolidacja długów

Gdy spłacamy zobowiązania finansowe, przez co nie posiadamy zdolności kredytowej, warto pomyśleć o konsolidacji długów. Mniejsze raty kredytowe nie będą tak bardzo obciążać naszego domowego budżetu, w ten sposób będziemy mieć większe szanse na pozytywną odpowiedź z banku.

Zamknij kartę kredytową i limit w koncie

Wygospodarowanie odpowiedniej zdolności kredytowej jest możliwe także wtedy, gdy pozbędziemy się wszystkich zbędnych zobowiązań finansowych typu debet na rachunku osobistym czy karta kredytowa. Tego typu produkty finansowe również brane są pod uwagę podczas obliczania naszej zdolności kredytowej, niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Tak więc przed decyzją o wnioskowaniu o kredyt, warto pozamykać takie rachunki.

Ukryj dzieci

Chociaż przez niektórych takie zachowanie uważane jest za nieetycznie, to brak informacji na temat posiadania dzieci może zwiększyć nasze szanse na otrzymanie kredytu. Nie należy kłamać, ale umiejętnie odpowiadać na zadawane pytania. Pamiętajmy, że dzieci na utrzymaniu, posiadanie samochodu czy niepracujący małżonek mogą wpłynąć na naszą zdolność kredytową negatywnie.

Nie zawsze wymienione sposoby będą skuteczne, nie mniej jednak warto spróbować w ten sposób zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu. Każdy wniosek kredytowy rozpatrywany jest indywidualnie, jednak większość banków bierze pod uwagę podobne kryteria.